Wieści

Wybory 2018

  Tychy Miasto od A do Z Pod takim hasłem idzie do wyborów w Tychach Koalicja Obywatelska. Taki jest nasz pomysł na Tychy – kompletne, dobre do życia miasto, od A do Z dbające o komfort i bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Przyłączysz się do nas? Zapraszamy!

Kilka słów na mój temat

Od grupy ważnych dla mnie osób z naszego regionu: Dr Jan Sarna, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi. „Cenię ludzi, którzy potrafią pomagać potrzebującym… śpiewająco. Michał Gramatyka wraz z kolegami – szantymenami od lat wspiera projekty Fundacji organizując w Tychach koncerty muzyki mórz i oceanów. Warto inwestować w ludzi, którzy łączą profesjonalizm(…)

Województwo Śląskie

  Województwo śląskie jest jednym z najsilniej zurbanizowanych polskich regionów. Wśród 36 powiatów aż 19 to powiaty grodzkie, czyli miasta na prawach powiatu. Jesteśmy jednym z najsilniejszych regionów w Polsce. Demograficznie – w województwie mieszka ponad 4,5 mln. ludzi i gospodarczo – wytwarzamy niemal 13% polskiego PKB. Na czele władz samorządowych regionu stoi Zarząd Województwa, w którym od(…)

Tychy – moje miasto

Udało się! W 4 roku trwającej kadencji Sejmiku woj. śląskiego doprowadziłem do przekazania Miastu Tychy większościowego pakietu spółki Megrez, czyli Szpitala Wojewódzkiego. Tychy zawsze są w centrum mojej samorządowej działalności – gdziekolwiek jestem i cokolwiek robię. Tychy to miasto, z którym jestem związany niemal od urodzenia. Tutaj zaczynałem działalność społeczną i samorządową. Przez ponad 10(…)

Perły i Łotry

Uwielbiam śpiewać. W 1998 roku dołączyłem do szantowej grupy „Perły i Łotry Shanghaju”. Moja przygoda z pieśniami mórz i oceanów trwa więc już dwie dekady. Występujemy na polskich i zagranicznych festiwalowych scenach, wraz z przyjaciółmi nagrywamy płyty. Bawimy się muzyką odkrywając pieśni marynarzy z odległej przeszłości. „Perły i Łotry” to nie tylko śpiewanie i granie. To grupa(…)